Užitečné odkazy

Genea

Je projekt dobrovolníků, kteří spolupracují s genealogickými společnostmi v Praze a na Moravě i řediteli jednotlivých archivů ČR. Jde o informacemi nabytý portál, naleznete zde spousta rad a tipů, jak začít bádat, jak řešit běžné potíže, se kterými se setkává každý začínající i mírně pokročilý genealog a mnoho dalšího.

http://www.genea.cz/

Česká heraldická a genealogická společnost

Naleznete zde mnoho novinek v oblasti heraldiky (erby) a genealogie (rodopis), rovněž odborné přednášky a kurzy. V neposlední řadě si zde můžete zakoupit velmi přínosné publikace pro Vaše bádání (Latinsko – český slovník pro genealogy, Učebnici čtení starých textů a další). Vždy se sem můžete obrátit se svými problémy.

http://www.genealogie.cz/

Česká heraldická a genealogická společnost – pobočka Tábor

V červnu 2018 vznikla při Městské knihovně v Táboře pobočka ČGHSP, která pro členy i širokou veřejnost pořádá přednášky, genealogická setkávání i rodopisné kurzy.

http://www.genealogie-tabor.cz/

Databáze padlých ve světových válkách

http://www.vuapraha.cz/

http://www.valecnehroby.army.cz/Evidence/Default.aspx

http://www.vhu.cz/kde-patrat-po-svych-predcich-padlych-zemrelych-nezvestnych-ranenych-ci-zajatych-v-prvni-svetove-valce/

Databáze padlých příslušníků ve službě 1918 – 2016

http://padli.muzeumpolicie.cz/

Seznamy svobodníků

Soupisy svobodníků a další zajímavé informace k dějinám této společenské vrstvy

http://www.svobodnici.cz/seznamy-svobodniku/

Staré mapy

http://oldmaps.geolab.cz/

Webové stránky jednotlivých archivů

Státní oblastní archiv v Plzni (okresy: Sokolov, Cheb, Karlovy Vary, Tachov, Plzeň, Rokycany, Domažlice, Klatovy)

http://www.soaplzen.cz/

Státní oblastní archiv v Třeboni (okresy: Pelhřimov, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor)

http://www.ceskearchivy.cz/

Moravský zemský archiv v Brně (okresy: Jihlava, Žďár n. S., Třebíč, Blansko, Prostějov, Brno, Znojmo, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště)

http://www.mza.cz/

Zemský archiv v Opavě (okresy: Vsetín, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Ostrava, Opava, Bruntál, Jeseník, Šumperk, Olomouc, Přerov)

http://www.archives.cz/

Státní oblastní archiv v Hradci Králové (okresy: Havlíčkův Brod, Chrudim, Svitavy, Ústí n. O. Pardubice, Hradec Králové, Rychnov n. K., Náchod, Trutnov, Jičín)

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/

Státní oblastní archiv v Litoměřicích (okresy: Semily, Jablonec n. N., Liberec, Česká Lípa, Děčín, Litoměřice, Louny, Chomutov, Most, Teplice, Ústí n. L.)

http://www.soalitomerice.cz/

Státní oblastní archiv v Praze (okresy: Praha – východ / západ, Příbram, Benešov, Kutná Hora, Kolín, Nymburk, Mladá Boleslav, Mělník, Kladno, Rakovník, Beroun)

http://www.soapraha.cz/

Archiv hlavního města Prahy (Praha – město)

http://www.ahmp.cz/